pp poznań

Publikacje

Nasz zespół składa się z wybitnych naukowców, których prace badawcze przyczyniają się do rozwoju innowacyjnych technologii chemicznych i ekologicznych. Publikacje naukowe naszych ekspertów obejmują szeroki zakres tematów, od chemii organicznej po technologie zrównoważonego rozwoju.

Aby sprawdzić szczegóły dotyczące naszych publikacji i ścieżek naukowych, wystarczy kliknąć w wybraną osobę poniżej, a następnie przejść do sekcji poświęconej jej dorobkowi naukowemu. Dzięki temu poznasz bliżej osiągnięcia każdego członka naszego zespołu.

DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ NAUKOWY

Sprawdź publikacje naszego zespołu

Dr hab. inż. Michał Niemczak

Kierownik projektu
Profesor Politechniki Poznańskiej, od ponad 15 lat prowadzi badania nad ekologicznymi zamiennikami dla substancji komercyjnych. Jego projekty finansowane przez MNSiW, NCN i NCBR skupiają się na wykorzystaniu naturalnych surowców, takich jak betaina glicynowa do produkcji surfaktantów, agrochemikaliów i leków. Autor ponad 70 publikacji i 90 patentów. Ściśle współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi, jak Texas Tech University oraz University of Pisa.

damian kaczmarek

Dr inż. Damian Kaczmarek

Specjalizuje się w syntezie związków organicznych do zastosowania w rolnictwie, ochronie zdrowia i przemyśle chemicznym. Koncentruje się na wykorzystaniu naturalnych surowców, takich jak betaina glicynowa, witaminy i aminokwasy, do produkcji ekologicznych stymulatorów wzrostu roślin oraz dezynfektantów. Autor ponad 20 publikacji oraz 30 patentów krajowych, współpracuje z wiodącymi ośrodkami naukowymi i przemysłem. Laureat konkursu NCN Preludium.

tomasz rzemieniecki

Dr inż. Tomasz Rzemieniecki

Specjalizuje się w opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie chemii, agrochemii i farmacji, bazujących na nowych związkach chemicznych pochodzenia naturalnego. Twórca nowatorskiej metody oczyszczania i derywatyzacji chininy, a także ponad 25 innych opatentowanych wynalazków, m.in. we współpracy z przemysłem. Jest autorem ponad 20 artykułów w renomowanych czasopismach naukowych oraz laureatem konkursu NCN Miniatura.

witek

Mgr inż. Witold Stachowiak

Specjalizuje się w badaniach nad cieczami jonowymi trzeciej generacji, od ich syntezy po ocenę biodegradowalności i ekotoksyczności, wraz z modelowaniem komputerowym ich właściwości. Współpracuje z renomowanymi ośrodkami naukowymi, takimi jak University of Pisa. Jest autorem ponad 15 artykułów naukowych oraz 20 patentów krajowych. Laureat stypendium dla młodych badaczy z poznańskiego środowiska naukowego oraz konkursu NCN Preludium.

Mgr inż. Adriana Olejniczak

Doktorantka Politechniki Poznańskiej, prowadzi badania nad tworzeniem stabilnych, biokompatybilnych leków, które są bezpieczne dla środowiska. Skupia się na opracowywaniu nowych związków z naturalnych surowców, stawiając na zrównoważony rozwój i przyjazne dla ekosystemów rozwiązania, które mogą znaleźć zastosowanie w farmacji. Autorka 7 publikacji, 25 zgłoszeń patentowych oraz 2 patentów krajowych. Laureata stypendium naukowego SANTANDER.

wiktoria kozłowska

Mgr inż. Wiktoria Kozłowska

Przedsiębiorczyni i Kierownik Projektów. Założycielka startupu Vermico, działającego w obszarze ochrony środowiska i CSR. Project Manager w firmie 6Minded, partnerze HubSpota, zajmującym się tworzeniem rozwiązań CRM i automatyzacji marketingu. Pracowała jako broker Innowacji w fundacji Altum, uczestniczy w programie HPC4 Poland. Absolwentka Politechniki Poznańskiej, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Szkoły Pionierów PFR.